Gizlilik Politikası

İşbu Gizlilik Politikası’nın amacı, Mülteci Destek Derneği (“MUDEM”) tarafından yürütülmekte olan www.iscidestekmerkezi.com internet sitesinin (“Site”) işletilmesi sırasında Site kullanıcıları/ziyaretçileri (“Veri Sahibi”) tarafından MUDEM ile paylaşılan veya MUDEM’in, Veri Sahibi’nin Site’yi kullanımı sırasında ürettiği kişisel verilerin kullanımına ilişkin koşul ve şartları tespit etmektir.

Veri Sahibi, işbu Gizlilik Politikası ile kişisel verilerinin işlenmesine ilişkin olarak aydınlatılmış olduğunu ve kişisel verilerinin burada belirtilen şekilde kullanımına muvafakat ettiğini beyan eder.

İşbu başlık altında, kurum tarafından işlenen ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca kişisel veri sayılan verilerin hangileri olduğu sıralanmıştır. Aksi açıkça belirtilmedikçe, işbu Gizlilik Politikası kapsamında arz edilen hüküm ve koşullar kapsamında “kişisel veri” ifadesi aşağıda yer alan bilgileri kapsayacaktır:

MUDEM, Veri Sahibi hakkında elde ettiği kişisel verileri işbu Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hükümlerine aykırı olarak başkasına açıklayamaz ve işleme amacı dışında kullanamaz. iscidestekmerkezi.com, kişisel bilgileri sadece “Türkiye’deki Suriyeli Hazır Giyim İşçilerinin Güçlendirilmesi” Projesi dahilinde iletişime geçen kişilerin karşılaştıkları hak ihlali veya diğer sorunlarının iyileştirmek amacıyla, yine kişilerden yazılı onay alarak işleyecektir.

iscidestekmerkezi.com; kişisel bilgilerin, kullanıcılarının gerçekleştirmiş olduğu işlem bilgilerinin güvenliğini ve gizliliğini sağlamak için gerekli önlemleri almaktadır.

MUDEM, ilgili mevzuatta belirlenen veya işbu Gizlilik Politikası’nda ifade edilen şartlarda,

Sağlamak amacıyla uygun güvenlik düzeyini temin etmeye yönelik gerekli teknik ve idari tedbirleri almayı, gerekli denetimleri yaptırmayı taahhüt eder.

Bir kullanıcının, bir başka kullanıcının bilgilerine ulaşması ve bu bilgileri değiştirmesi mümkün değildir. Kullanıcının kişisel bilgileri, iscidestekmerkezi.com haricinde hiçbir kurum ve kuruluşun erişim hakkı yoktur.

Ancak, iscidestekmerkezi.com tarafından gerekli bilgi güvenliği önlemlerinin alınmasına karşın internet sitesine ve/veya sisteme yapılan saldırılar sonucunda kişisel bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, iscidestekmerkezi.com’un bu nedenle herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

İdari kurumlar ve adli kurumlar tarafından gelen talepler ve bildirimler doğrultusunda kişisel bilgiler, Gizlilik Politikasına uygun olarak adli ve idari kurumlar ile paylaşılabilir.

iscidestekmerkezi.com internet sitesini ziyaret eden her kullanıcı, iscidestekmerkezi.com gizlilik politikası hükümlerini kabul etmiş sayılacaktır.

Site üzerinden başka uygulamalara link verilmesi halinde, MUDEM uygulamaların gizlilik politikaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.

Gizlilik Politikası hükümleri değiştiği takdirde, yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.