Nasıl Türkçe Öğrenebilirim?

Nasıl Türkçe Öğrenebilirim?

Türkçe öğrenebilmeniz için çeşitli kaynaklar bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Halk Eğitim Merkezleri aracılığı ile verilen Türkçe dil kurslarıdır. İl ve ilçelerde hizmet veren Halk Eğitim Merkezleri ücretsiz eğitim hizmeti vermektedir. Ayrıca, Türkiye’deki birçok üniversite yabancıların da Türkçe öğrenebilmesine destek olmak amacıyla Türkçe ve Yabancı Dil Uygulama ve Araştırma Merkezleri oluşturmuştur. Bu merkezler aracılığıyla da Türkçe kurslarına katılabilisiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı ile protokolü olan Sivil Toplum Kuruluşlarında da Türkçe dil kursları düzenlemektedir. Bunlara ek olarak çeşitli özel kurum ve kuruluşlar da yabancılara yönelik Türkçe kursları düzenlemektedir. Milli Eğitim Bakanlığı ve diğer kurumlar tarafından düzenlenen Türkçe dil kurslarının yanı sıra Yunus Emre Enstitüsü’nün düzenlediği Türkçe Dil Kurslarına da dahil olabilirsiniz.

Online olarak sunulan kurslara kayıt yaptırabileceğiniz gibi akıllı telefonlar için hazırlanmış olan dil öğretim uygulamalarından da ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

Halk Eğitim Merkezi Türkçe Öğretim Kursları için lütfen ikamet ettiğiniz ilde bulunan Halk Eğitim Merkezlerine müracaat ediniz.

Yunus Emre Enstitüsü Türkçe Öğretimi için; https://www.yee.org.tr/tr/faaliyet/turkceyi-yunus-emre-enstitusunde-ogren Çevrimiçi Türkçe Öğretimi için; https://turkce.yee.org.tr/tr/

Milli Eğitim Bakanlığı Türkçe Öğretimi için; http://hbogm.meb.gov.tr/ (Link üzerinden kurslar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kayıt oluşturmak için lütfen ikamet ettiğiniz ilde bulunan Halk Eğitim Merkezlerine müracaat ediniz.)